• Головна /
  • ПРЕС-ЦЕНТР /
  • Новини /
  • Микола Марчук, голова правління Держмолодьжитла, підбив підсумки роботи Фонду у 2024 році й розповів про плани на 2025 рік

Микола Марчук, голова правління Держмолодьжитла, підбив підсумки роботи Фонду у 2024 році й розповів про плани на 2025 рік

Микола Марчук, голова правління Держмолодьжитла, підбив підсумки роботи Фонду у 2024 році та розповів про плани на 2025 рік

Наближається до завершення 2024-ий – ще один рік, протягом якого українці ведуть визвольну війну проти російських агресорів. Попри прогнози недоброзичливців, ми вистояли, ми боремося, ми працюємо і сприяємо наближенню нашої Перемоги.

Понад три десятиліття працює над забезпеченням громадян власним житлом Державна спеціалізована фінансова установа "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву". Віддавна зарекомендували себе як ключовий інструмент державної житлової політики України.

Умови більшості наших програм передбачають пільги для громадян, які потребують підтримки держави. Це різнить Держмолодьжитло від іпотечних продуктів банків, тож попит на наші програми значний. Працювали і працюємо з програмами, які передбачають різні фінансово-кредитні механізми: від пільгового іпотечного кредитування – до надання безповоротної допомоги на придбання доступного житла, від компенсації частини відсотків за банківськими кредитами – до забезпечення соціальним тимчасовим житлом. За більш ніж 30 років за всіма програмами Фонду житлом забезпечені близько 42,6 тисяч родин.

Особливого значення набуває підтримка українців з боку держави у вирішенні житлового питання в час війни, коли масштабних руйнувань зазнає житловий фонд. Тому так важливо зробити житло більш доступним для різних категорій сімей – від внутрішньо переміщених осіб до молоді і військовослужбовців.

Найбільш масштабною серед наших програм сьогодні є «Житло для ВПО», що фінансується з коштів гранту уряду Німеччини через банк KfW. Умови цього проєкту – найбільш лояльні до клієнтів на українському ринку: кредитуємо під 3% річних на термін до 30 років. Людина сама обирає собі житло на ринку у будь-якому підконтрольному українській владі регіоні країни. За цією програмою кредитуємо житло на вторинному ринку, не старше 50 років з моменту введення в експлуатацію. Попит значний: у відкритому електронному реєстрі кандидатів зараз майже 35 тисяч претендентів. На початку січня проведемо 20-ий незалежний комп’ютерний відбір учасників програми.

А буквально цими новорічно-різдвяними днями видамо ювілейний – тисячний кредит за цим проєктом, який стартував 2021 року.

2024 року працювали й за напрямком молодіжного кредитування, адже молодь – це майбутнє нашої країни. На молодіжні програми спрямували близько 240 млн грн. Це фінансування з місцевих бюджетів, статутний капітал Фонду, а також кошти, які повертають позичальники – їх ми теж спрямовуємо на нове кредитування. За рахунок цих джерел до кінця року забезпечили житлом близько 130 молодих сімей.

На 2025 рік у Держбюджеті передбачене збільшення статутного капіталу Держмолодьжитла на 24 млн грн. Також очікуємо на 75 млн грн від повернення коштів від раніше виданих кредитів. І розраховуємо, що програми, які фінансуються органами місцевого самоврядування, будуть профінансовані на рівні 240 млн грн. Ці кошти спрямуємо як на житлову потребу молоді, так і частково на кредитування внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій…

Наступного року, враховуючи, що кошти держбюджету у час війни першочергово спрямовуються на потреби оборони країни, плануємо масштабувати співпрацю з міжнародними партнерами у фінансуванні доступної іпотеки для українців.

Звісно, хотіли б зберегти і продовжити україно-німецький проєкт. Водночас працюємо над новою програмою, спільною з Банком Розвитку Ради Європи. Установа з великою історією реалізації соціальних проєктів у країнах, що зазнали впливу воєн допоможе профінансувати іпотечну програму для українських ВПО. І в інших напрямках шукаємо додаткові ресурси, щоб запропонувати рішення для сімей, які є в наших реєстрах.

2025-го триватиме інституційне посилення Держмолодьжитла. Провели реорганізацію структури Фонду: тепер наші регіональні управління і центральний апарат є одним цілим, що підвищує загальну ефективність. Поглиблюємо цифровізацію – упроваджуємо програмний комплекс GNI, який максимально автоматизує виробничі процеси Держмолодьжитла. 2025 року плануємо запропонувати клієнтам їхній особистий кабінет на нашому сайті, де позичальник зможе відстежувати свою історію платежів, нарахувань та іншу пов'язану з кредитом інформацію. Наша мета – повна автоматизація роботи Фонду. Кошти на впровадження цього проєкту також надав уряд Німеччини.

Тож і надалі працюємо для забезпечення українців і українок власним житлом на вигідних для наших клієнтів умовах.

Джерело: Build Portal