Позичальники Держмолодьжитла отримують гранти на власну справу від МОМ
Гранти на розвиток власного бізнесу почали отримувати учасники програми «Житло для внутрішньо переміщених осіб», виконавцем якої є Держмолодьжитло і яка реалізується за рахунок коштів гранту уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW.
Комплексну підтримку ВПО забезпечила співпраця Держмолодьжитла із Міжнародною організацією з міграції (МОМ).
Підтримка є частиною проекту Livelihoods+, який фінансує Міністерство економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через KfW. За три роки, на які розрахований проєкт, МОМ планує підтримати 150 мікробізнесів і 90 малих підприємств у Київській, Сумській і Чернігівській областях.
Позичальники Фонду мають змогу отримати грант МОМ у розмірі 7 тис. євро на придбання обладнання, оренду приміщень і створення робочих місць для їхнього бізнесу.
«Такий формат підтримки бізнес-ініціативи внутрішньо переміщених українських родин, які отримали кредит на житло у межах україно-німецької програми, підвищує рівень економічної спроможності наших позичальників через більш активне їх залучення до підприємництва. Водночас проєкт виконує важливу соціальну місію, сприяючи адаптації ВПО в нових громадах і нових життєвих обставинах», - зазначив голова правління Держмолодьжитла Микола Марчук.
Гранти від МОМ на реалізацію підприємницької ініціативи вже отримують учасники житлової програми Держмолодьжитла.
…Аріна Крижанюк і її мама Наталія переїхали до Києва 2014 року. Сімейною справою цієї родини ще з часів життя на Донеччині був автосервіс – бізнес, який вони заснували ще до переміщення. Під обстрілами встигли вивезти частину техніки до Києва. Придбавши власне житло завдяки кредиту від Держмолодьжитла, зайнялися розвитком свого бізнесу на підконтрольній українській владі території країни. Завдяки гранту МОМ родина придбала нове обладнання для майстерні, візки, дрібний інструмент, а також найняла двох нових працівників.
Інша позичальниця Фонду, Валерія Бикова, мешкала в Донецьку, 2014-го закінчувала університет у Києві і через війну, що саме почалася, не могла повернутися додому. Частина родини залишилася на сході, але з початком повномасштабного вторгнення всі переїхали до столиці.
Із 2018 року практикує як психотерапевт, але протягом років практика Валерії була частковою і лише онлайн. Лише в листопаді 2024 року завдяки гранту від МОМ Валерія змогла винайняти офіс, придбати меблі, освітлення, книги, інші необхідні для роботи речі та зробити психотерапевтичну практику своєю постійною працею, про що вона завжди мріяла.
Юлія Тулуп у мирні часи працювала у офісі банку в Луганську. 2014 року покинула з родиною це місто і переїхала до Києва. Залишилася без роботи, тож вирішила більше часу приділяти хобі – в’язанню. З часом захоплення стало її постійним заняттям.
Займається виготовленням трикотажу з вовни, кашеміру й шовку. З нею разом трудиться ще одна працівниця. Використовують ручні машини, щоб виготовляти сотні одиниць ремісничого одягу на місяць. На грант від МОМ придбала нове обладнання, освітлення для майстерні, пряжу, витратні матеріали. Також найняла помічницю.
Якість роботи відчутно зросла, розповідає жінка. Нові верстати дають більше можливостей, наприклад, дозволяють створювати викрійки.
Спільна ініціатива німецького уряду, МОМ і Держмолодьжитла продовжує реалізовуватися і сприяти залученню ВПО у активну економічну діяльність.
Інформація і фото – сайт МОМ: https://ukraine.iom.int/stories/iom-supports-entrepreneurs-ukraine-car-service-psychotherapists-office